Izrael négyszázötven célpontot támadott a Gázai övezetben
Izrael 450 gázai katonai célpontot támadott szombaton - jelentette az izraeli hadsereg szóvivője vasárnap.
A tájékoztatás szerint egy tiszt súlyosan megsérült a Gázai övezet északi részén, miután eltalálta egy aknavető és egy katona is megsebesült a terroristákkal folytatott tűzharcban, őket kórházba vitték. A katonai célpontok között főhadiszállások, megfigyelőállások és páncéltörő lőállások voltak, valamint olyan terrorosztagokra is lőttek, amelyek páncéltörő fegyverek használatára készültek. Az izraeli erők további néhány kilométert nyomultak előre a Gázai övezet területén - közölték.
Daniel Hagari katonai szóvivő szombat este bejelentette, hogy vasárnap kibővítik a Gázai övezet Egyiptom és az Egyesült Államok által vezetett humanitárius segélyezését.
Hagari angol nyelvű üzenetében ismét felszólította az övezet lakóit, hogy meneküljenek délre, és azzal vádolta a Hamászt, hogy a gázai lakosokat élő pajzsként használja. "Az izraeli haderők több mint két hétig figyelmeztették a gázaiakat, hogy maradjanak távol a Hamász állásaitól. A Gázai övezet és Gázaváros polgárainak délre kell költözniük, ahol vizet, élelmet és gyógyszert kapnak" - ígérte Hagari az övezet déli részén kialakított biztonsági zónára utalva.
Elon Musk milliárdos jelezte, hogy a SpaceX Starlink műholdas rendszere képes helyreállítani a kommunikációt az ENSZ és a gázai segélyszervezetek között, miután péntek este megszakadt az övezet internetes szolgáltatása.
Bár Slómo Karai izraeli hírközlési miniszter szerint ezt a Hamász terrorista tevékenységre fogja felhasználni, Musk leszögezte: eddig egyetlen kísérlet sem történt Gázából a csatlakozásra. "Mielőtt bármilyen szolgáltatást működtetnénk, biztonsági ellenőrzést végzünk az Egyesült Államok és Izraeli kormányával" - tette hozzá.
Az Al-Arabi Al-Dzsadíd című egyiptomi újság kairói kormányzati forrásokra hivatkozva azt közölte, Egyiptom figyelmeztette az izraeli kormányt, hogy ne hajtson végre katonai műveleteket a Gázai övezet és Egyiptom határán, ha a szárazföldi hadműveletek megindításáról dönt. A lap értesülése szerint Egyiptom attól is óva intette Izraelt, hogy a palesztinok költözését szorgalmazza Gázából a Sínai-félszigetre. "Kairó diplomáciai lépéseket tehet, amelyek korlátozzák az országok közötti kapcsolatokat, ha ez folytatódik" - jelentette az újság.
Mindeközben harcokat jelentettek Ciszjordániából is, ahol az izraeli biztonsági erők lerombolták a nabluszi Aszkar menekülttáborban annak a terroristának a lakóházát, aki áprilisban meggyilkolt egy izraeli családból három nőt, egy anyát és két lányát a Jordán-völgyében. A ciszjordániai egészségügyi minisztérium szerint az éjszakai razziák idején izraeli katonákkal kitört tűzharcban hárman meghaltak és legalább 10-en megsebesültek.
Szíriában szombat este arról számoltak be, hogy az izraeli légierő megtámadta az iráni milíciák célpontjait Kunetrában. Libanonban az Irán által támogatott síita milícia, a Hezbollah állásait lőtték az izraeli erők a Földközi-tenger partjánál lévő Ros Hankarától a szíriai határnál fekvő Dov-hegyig, a határ teljes hosszában.
MTI
hírek innen, onnan
Osztálykiránduló diákokat bántalmazott szexuálisan egy magát biztonsági őrnek tettető férfi, 16 év fegyházat kapott
Az ítélet nem jogerős, a férfi ugyanabban a szállodában szállt meg, ahol a kiránduló diákok.
Rég nem látott pompáját kapja vissza a legújabb budapesti Duna-híd
Mossák. Nem a Megyeri hídról van szó, az ugyanis szinte teljes egészében közuigazgatásilag Budapest határain kívül fut.
Először találkozott Orbán Anita az ukrán külügyminiszterrel, fontos dologról egyeztettek
A magyar és az ukrán külügyminiszter a svédországi Helsingborgban tartotta meg első személyes megbeszélését. Orbán Anita és Andrij...
Egyre több az idős hajléktalan, nem tudják fizetni a rezsijüket
Elkészítette friss kutatását a Február Harmadika munkacsoport a hajléktalanok élethelyzetéről. Egyre több a hetven év feletti ember,...
„Reméljük, hogy a lehető legrövidebb időn belül az összes kekvát megszüntetik”
Körülbelül 3000 milliárd forint vagyon kerülhet vissza az államhoz a közérdekű vagyonkezelői alapítványok állami kézbe vételével,...
Megtalálták az NBI-ben az új Szoboszlait, menedzsere máris eladná egy topligába
Ha eladják, hatalmas veszélybe kerülhet a Győri ETO Bajnokok Ligája szereplése.
Kálomista Gábor visszavonul a filmezéstől
Szerinte „sok-sok kiskirályság épült fel”, és beszólt Demeter Szilárdnak is.
Olyan hőhullám jöhet, amit senki nem akarhat
A szakértők szerint 2026-ban extrém erősségű El Nino alakulhat ki, de a kimenetel bizonytalan.
Bevetésre kész az új európai vadászrepülőgép
Münchenben debütált a német légierő új büszkesége. A gyártó Airbus szerint a legmodernebb radar dolgozik benne.
E-ügyintézés: rengeteg kérdést kaptunk, íme a válaszok.
Megérkeztek a szakértői válaszok az Agroinform e-ügyintézési konferenciáján felmerült gyakorlati kérdésekre.
Hernádi Zsolt felajánlotta a Mol külön támogatását a tiszaújvárosi robbanásban elhunyt dolgozó családjának
Hernádi Zsolt és Kapitány István tartott sajtótájékoztatót a Mol tiszaújvárosi üzeménél a reggeli robbanás után.
Rengeteg kedvelt üzlet húzza le a rolót Magyarországon: kiderült, kik az elmúlt évtized legnagyobb vesztesei
Az üzletek száma zsugorodik, miközben a méretük egyre növekszik.
Sport
Drámai szavakkal jellemezte helyzetét a Csíkszereda elnöke
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke az új edző érkezését is bejelentette.
Nagyon közel az új DVSC-edző kinevezése, Dzsudzsák Balázs jövője is szóba került
Bogdán Ádám, a debreceniek sportigazgatója az edzőkérdésről és a keret helyzetéről beszélt.
Óriási nevek maradnak le a világbajnokságról az angoloknál
Thomas Tuchel még nem hirdetett keretet, de a hírek szerint több korábbi alapember is lemarad a nyári világbajnokságról.
Guardiola távozása a Real felé "lökheti" a City alapemberét, Kane szerint véget érhet az angolok 60 éves sikertelensége - külföldi körkép
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Fellázadtak a FIFA ellen: intézkedett a polgármester, olcsóbbak a vb-jegyek
Zohran Mamdani az elmúlt hónapokban többször is nyíltan bírálta a nemzetközi szövetség üzletpolitikáját.
Ne dőlj be a közösségi média hülyeségeinek: maratont futni egyáltalán nem könnyű
Egyre népszerűbb a futás, folyamatosan növekedik az amatőr sportolók száma, és ezáltal egyre több a futáshoz kapcsolódó tartalom a közösségi médiában. Ezeknek a tartalmaknak egy része nagyon félre vihet, és a
Megerősítette a klubelnök a magyar edző érkezését: "Legszívesebben én is távoznék; csak gúnyt, megvetést és támadást kaptunk"
A csakfoci.hu korábbi hírét megerősítve jelentette be Szondy Zoltán, a román élvonalbeli FK Csíkszereda elnöke, hogy Szabó István lesz az új vezetőedző.
Távozik Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője
Hivatalos bejelentés még nem született.
Bejelentette a Manchester United, hogy ki lesz a vezetőedzője a következő idénytől
Tizenhat meccsből tizenegy győzelem meggyőzte a klub vezetőségét a rátermettségéről.
Vb-keretet hirdettek a németek, több nagy hiányzó van, de a 40 éves Neuer ott lesz a világbajnokságon
Julian Nagelsmann keretet hirdetett.
Luke Littlert alaposan elpáholták, mégis örülhet ennek a kétszeres világbajnok?
Luke Humphries legyőzte legnagyobb riválisát, és így biztossá vált, hogy csak a rájátszás döntőjében találkozhat vele.
A BL-döntő, ahol láttuk minden idők egyik legszebb gólját és legnagyobb kapushibáját is
Az elmúlt évtized talán legemlékezetesebb Bajnokok Ligája-döntőjére tekintünk vissza.
Bulvár
Nemcsak Tóth Andi érintett? Két újabb hazai sztár neve bukott ki a drogügy tárgyalásán
Véget ért számára egy bizonyára megterhelő időszak: Tóth Andit tanúként hallgatta ki a bíróság abban a drogügyben, ami évek óta csak a "drogos magyar énekesnő"ügyeként jelent meg a bulvársajtóban. Pikáns for
Havasi Bertalan megmutatta híres autóját, amelyről a fél ország beszél napok óta a tetőteraszos akció után
Havasi Bertalan és Magyar Péter tetőteraszbéli találkozása és a rövid szóváltásuk után bemémesedett megint a magyar közélet, az ügynek voltak folytatásai. Végre láthattuk azt az autót is, amelyről Havasi Berta
Pert indított a NAV-kommandó eltávolított parancsnoka, erre hirtelen már nem is jelent nemzetbiztonsági kockázatot
A volt parancsnok ellen nem indult eljárás, mégis megfosztották pozíciójától.
Nagy hírt közölt Sulyok Tamás
Május 30-án (szombat) ismét lehetőség nyílik a Sándor-palota megtekintésére.
Magyar Péternek olyan magyar himnuszt játszottak Bécsben, amit még senki nem hallott itthon, íme a különleges verzió
Az előadás meglepően historizálóra és pontosra sikerült.
Állami pénzhamisítás Magyarországon: az ország adósságát fizették volna ki játékpénzzel
Száz évvel ezelőtt pénzhamisítási botrány tartotta lázban Magyarországot, amelynek szálai egészen a legfelsőbb körökig vezettek.
Júliustól egy új kötelező tartozéka lesz az autóknak
A vezetés közben fellépő fáradtság a közúti balesetek egyik fő okozója Európában: konszolidált becslések szerint az ütközések mintegy 10-25%-áért felelős az álmosság, ami megnehezíti a koncentrációt. Kül
Az indítótornyot mozgató hidraulikus kar nem húzódott vissza, ezért az utolsó pillanatban lefújták a Starship tesztrepülését
Az utolsó pillanatban lefújta a SpaceX a világ legmagasabb rakétájának, a 124 méter magas Starship V3-nak az indítását – ez lett volna a Starship 12. tesztrepülése. Éjfél után nem sokkal megpróbálják újra.
Újabb változás a Parlamentben a Tisza Párt miatt, azonnal nekik estek az interneten a berendezés megváltoztatása miatt
A Tisza kidobta Tiszát, történelmi ereklyétől búcsúzik az országház.
Erre lesz Novák Katalinnak magyarázata? - Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait a Sándor-palota
Közzétette a Sándor-palota a kegyelmi ügy dokumentumait: a honlapjuk percekkel később le is fagyott. Ami az iratokból kiderül, arra csak Novák Katalinnak lehet magyarázata. Vajon megszólal?
Szörnyű tragédia: elektromos roller balesetben életét vesztette a tehetséges műkorcsolyázó
A közösség és a családja teljesen összetört a tragédia miatt.
Sulyok Tamás meghajolt a népakarat előtt
A Sándor-palota oldalán érhető el a kegyelmi ügy.
blogmorzsák
Nagy tiramisu teszt
Legújabb tesztünkön az országosan kapható tiramisukat kóstoltuk meg és értékeltük.
A Volkswagen minden más autót nagyon simán lenyom Magyarországon
Vitathatatlanul a legnépszerűbb márka hazánkban.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat
- Két hétvégén is változik a vonatok közlekedési rendje


