Ezt olvasta már?


Indulás előtt mikor a legjobb a reptéren lenni?

Mikor ajánlott kiérkezni a reptérre, ha nem akarjuk túlságosan elsietni a dolgot, de lekésni sem szeretnénk a járatunkat? Milyen szempontokat és alapvető javaslatokat kell figyelembe venni a tervezés ideje alatt?

 

Bárki, aki csak repülésre készül, mindenképp gondolja át ezeket a kérdéseket. Jobb ugyanis proaktívan elkerülni az idegeskedést vagy a pánikot, mint hirtelen patthelyzetben találni magunkat. Ehhez adunk támpontokat máris a cikkben.

Az egyik, ha nem a legfontosabb kérdés elutazás előtt

Az ok érthető. Arra rémálmaiban sem vágyik senki, hogy késve érkezés miatt akaratlanul lecsússzon a járatáról. Viszont annál sem sok unalmasabb program létezik, mint amikor a korai kiérkezés miatt az ember órákat szobrozik tétlenül.

A pontos tervezés, a tudatosság tehát kulcsfontosságú. Amibe többek között a Budapest Reptér Parkoló reptéri parkolás szolgáltatásának ismerete is beletartozik. Merthogy olyan kérdéskörről van szó, ami döntően befolyásolja az indulás napjának menetét.

Ha előre tudjuk, hol tesszük le az autót és az időben mekkora igényt jelent, akkor máris sokkal könnyebb eltervezni a menetrendet. De szerencsére egyéb irányelvek is segíthetik magát a felkészültséget.

Néhány alapvető javaslat a “mikor érjünk ki a reptérre” kérdés kapcsán

Amennyiben az úti cél az Európai Unión belül található, feladott poggyászunk pedig nincs, akkor 1,5-2 órával felszállás előtt a legjobb kiérni. Amennyiben az EU-n belül utazunk, de feladott poggyászunk is van, akkor 2-2,5 órával indulás előtt tanácsos megérkezni a terminálra.

Más a helyzet akkor, hogyha az úti cél az Európai Unió területén kívül található. Hogyha egy ilyen desztinációra repülünk poggyász nélkül, akkor nagyjából 2,5 órával a felszállást megelőzően ajánlott belépni a terminálra.

Feladott poggyásszal együtt a javasolt időkeret 2,5-3 óra. Ezek tehát az általános javaslatok. Persze néhány egyéb körülmény is befolyásolhatja a dolgok menetét, máris kitérünk ezekre is részletesen.

Még néhány faktor, amiket szintén nem árthat figyelembe venni

Számoljunk azzal is, hogy mennyire felkapott időszakban indulunk útnak. Ha épp a nyaralási szezon közepén utazunk el, amikor a terminál várhatóan tele lesz utasokkal, így nem árthat hamarabb megérkezni a biztonság kedvéért.

Jól át kell gondolni a repülőtér megközelítésének lehetőségeit is. Költséghatékonyság, illetve kényelem szempontjából kétségtelenül a Ferihegy parkolás szolgáltatás igénybevétele a legjobb, amivel még tervezni is könnyebb.

Ha egy mód van rá, az autóval való megközelítés ideje alatt célszerű kerülni a sorompóval keresztezett útvonalakat és azokat a területeket is, ahol éppenséggel felújítás zajlik. Ezeken a pontokon ugyanis nagyobb eséllyel alakulhat ki torlódás, ami lassíthatja a megközelítést.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

A tüntetések után feloszlik a bolgár kabinet

Roszen Zseljazkov bolgár kormányfő benyújtotta kormánya lemondását.

A kamara szerint kontroll nélkül csökkentik a bíróságok az igazságügyi szakértők díjait

Törvénymódosítást kezdeményeztek az igazságügyi miniszternél.

Ez a funkció akkor is fut a telefonunkon, amikor nem kéne. Figyeljünk oda rá!

Felesleges fogyasztást és biztonsági kockázatot jelent.

Charles Leclerc jövője sokkoló fordulatot vehet

Három csapat is szívesen leigazolná a Ferrari pilótáját.

72 milliárd forintért veheti meg a 4iG műsorszóró cégét az állam, még hitelt is felvettek hozzá az MBH-tól

Az állami Pro-M Zrt.-ben 54 milliárd forintos tőketartalék-emelést hajtanak végre, ehhez jön még 18 milliárd forint hitel Mészáros...

700 ezer idős van a szegénység határán, miközben 19 éve nem nő a nyugdíjminimum

2026-ban is változatlan marad a 28 500 forintos nyugdíjminimum, miközben 700 ezer idős él a szegénység küszöbén.

A duplájára nőhet a létesítményüzemeltetési szektor öt éven belül Európában

A következő öt évben várhatóan megduplázódik az európai létesítményüzemeltetési piac értéke – mutat rá a Europe Facility...

Török Gábor szerint Orbán nehezen tudna többet tenni egy Tisza-kétharmadért, mint hogy átveszi a köztársasági elnöki posztot

A Bloomberg értesüléseire reagált a politológus, aki szerint ez nem lenne annyira zseniális húzás a miniszterelnöktől.

RTL: Magyarországon maradunk

Cáfolta a médiavállalat szóvivője, hogy eladó lenne a magyar RTL.

A három csillagjegy, akik kiemelkednek intelligenciájukkal: Te közéjük tartozol?

Itt a három csillagjegy, akik az asztrológia szerint zsenik.

Egyszerű módszer az étvágy csökkentésére – mindössze 2 perc alatt!

Ezzel a módszerrel könnyedén csökkentheti az étvágyát!

0

Sport

„Kaptuk a pofonokat, és semmi nem járt érte” – a vb-vereség után a bírók is reflektorfénybe kerültek

A szakértő Danyi Gábor szerint a világbajnoki hetedik hely visszalépés.

Kimondták: Fel kell jutnia az egyik legnagyobb magyar vidéki fellegvárnak

A jelenleg NB III-as Haladásnál a következő szezon elsődleges célja a feljutás - ennek megfelelően igazolnának is.

Mocskosul nagy gólt rúgott a Bajnokok Ligájában a listavezető támadója

Az Arsenal támadója szerezte a forduló gólját a Bajnokok Ligájában.

A piros lapos magyar csapatkapitány: Ha normális játékvezetés van...

Klujber Katrin szerint támadásban és védekezésben is túl sok volt a hiba.

„Olcsón megúsztuk” – kíméletlen dán őszinteség, ami a magyaroknak is nagyon fáj

A magyar játékosok Golovin Vlagyimir szövetségi kapitánnyal az élen viszont a játékvezetőket hibáztatják a kiesésért.

Így nullázta le egy 28 éves baszk a világ legjobb futballcsaptát

Sokan azt vallják, nincs jobb kapus Unai Simónnál.

„Hogy lehet ilyen szinten megengedni?” – teljesen kiakadt a magyar válogatott játékosa + videó

Szemerey Zsófi lapunknak azt is elmondta, miért került összetűzésébe egyik holland klubtársával.

Hertha: Dárdai visszatérhet a kínos vereség után

A Magdeburg elleni 2-0-s vereséget követően két fontos játékos, Kennet Eichhorn és Dárdai Márton újra csatlakozott a Hertha BSC edzéséhez.

Rekordbeállítás az éjszaka, továbbra is félelmetes tempóban menetel a címvédő

Felmerülhet a legendás Golden State Warriors szezoncsúcsának megdöntése is.

Varga Barnabás magától mondott le a 11-esekről: "Keane nem mondta, hogy ne rúgjam"

A Fradi csatára szerint már a nemzetközi porondon is képesek dominálni.

Nem játszik éremért, elveszítette a vb-negyeddöntőt a magyar válogatott

Kikapott a hollandoktól a magyar válogatott, a hetedik helyen zárta a világbajnokságot.

A Manchester City a Bernabéuban verte meg a Real Madridot

Kikapott otthon a Real Madrid. Lehet, hogy ez volt Xabi Alonso utolsó dobása.

0
0

Bulvár

Borzalmas állapotban fotózták le az utcán az ismert humoristát – Bevizelt, miután túladagolta magát

Fényes nappal esett össze egy hollywoodi utcán Andy Dick, miután túladagolta magát. A barátai élesztgették, majd mentőt hívtak hozzá, miközben a járókelők is próbáltak segíteni. Az eset után a komikus hazament,

Magyar Péter belengette: információja van arról, hogy zsarolják a köztársasági elnököt

Magyar Péter szerint a gyermekvédelem ügye már régen átlépte a vörös vonalat: úgy fogalmazott, hogy a köztársasági elnök ma nem menne át egy nemzetbiztonsági átvilágításon, és arra utalt, hogy zsarolhatják is

A rendeletet aláírták. 65-91 éves nyugdíjasok készüljetek.

A képviselők a kormány előterjesztését egyhangúlag, 181 igen szavazattal támogatták.

Kapu Tibor és ez a magyar énekesnő álompárt alkot: a kommentelők összeboronálják őket

Szerinted is tökéletesen összeillenek? A rajongók már kombinálnak, mi lehet köztük.

Hadházy: Orbánék megvennék az RTL-t, ez lehet az előjáték

Első lépésben 54 milliárdot csoportosítottak át, hogy megvásárolják Jászai Gellért egyik cégét.

Őrületes botrány a Covid-vakcinák körül: iszonyú, végzetes mellékhatásra bukkantak

Egy új biztonsági felülvizsgálatra szánták el magukat, hogy feltérképezzék, van-e összefüggés bizonyos halálozások és a koronavírus elleni oltóanyagok közt.

Orbán stábja videót forgatott arról, hogy Orbán kormánya sem érti, mit mondott Orbán

Most kell igazán a bubek, hogy átlássunk a hohmecoláson.

Az életéért küzd a Miss Universe versenyző: Gabi a színpadról zuhant a mélybe - Videó

Agyvérzés és más sérülések után küzd az életéért a fiatal szépségkirálynő-jelölt, aki a Miss Universe előselejtezőjén zuhant le a színpadról. Videóra vették.

Amint megérkeztek a rendőrök átvenni az irányítást a debreceni javítóintézet felett, meg is szökött egy fiatal

Előtte elmondta, hogy bent megverték. A vizsgálatról visszafelé szökött meg.

Gyászol a magyar város, elhunyt a legendás onkológus

Tragikus hirtelenséggel, 62 éves korában elhunyt dr. Kispál Mihály Csaba főorvos, aki onkológusként életét a gyógyításnak szentelte. Halála nagy veszteség Szentes és a térség egészségügyi közössége számár

0