Ezt olvasta már?


Horvátországban 10 millió turista nyaralt az év első hét hónapjában

Az év első hét hónapjában 10,3 millió turista látogatott Horvátországba és 54,3 millió vendégéjszakát töltöttek el, a vendégek száma 60 százalékkal, a vendégéjszakáké 46 százalékkal volt több, mint tavaly ugyanebben az időszakban - közölte hétfőn a horvát turisztikai minisztérium.

A látogatók száma 11 százalékkal, a vendégéjszakák száma öt százalékkal marad el a 2019-es, pandémia előtti rekordév adataitól.

A legtöbb vendégéjszakát a németek töltötték el (11,4 millió), őket a szlovénok (6 millió), az osztrákok (4,4 millió), a lengyelek (3,5 millió), a csehek (3,5 millió), a szlovákok és britek követték (egyaránt 1,9 millió).

A legtöbb turistaéjszakát Isztriában (15,8 millió), Split-Dalmácia megyében (9,9 millió), a Tengermellék-fennsík megyében (9,5 millió), Zára megyében (7,7 millió), Dubrovnik-Neretva megyében (4,1 millió) és Sibenik-Knin megyébe (3,4 millió) realizálták. A legtöbb látogatót Rovinj (2,4 millió), Dubrovnik (2 millió) Porec (1,9 millió) és Split (1,6 millió) fogadta.

Nikolina Brnjac turisztikai miniszter a sajtónak úgy nyilatkozott: augusztusba lépve - amely általában turisztikai szempontból az év legintenzívebb hónapja - a pozitív trend folytatódik, amelyhez véleménye szerint kiváló pénzügyi eredmények is társulnak majd.

Mind mondta, a vendégek minden évben új értékeket ismernek fel a horvát turisztikai kínálatban. Júliusban átadták a forgalomnak a Peljesac hidat, amely a szárazföld és a Peljesac-félsziget között ível át Bosznia-Hercegovina tengerpartjának elkerülésével, lerövidítve így az utat az autósok számára - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy maga a híd is egy turisztikai látványosság. "Az a feladatunk, hogy a legintenzívebb időszakban is arra törekedjünk, hogy a vendégek elégedettek legyenek a szolgáltatásokkal és a tapasztalatokkal, hogy Horvátországot végleg felkerülhessen kedvenc úti céljaik térképére" - fogalmazott Brnjac.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

3 „antiszociális” szokás, ami valójában előny

Az intelligencia nemcsak azt befolyásolja, hogyan gondolkodunk, hanem azt is, hogyan kapcsolódunk másokhoz. Vagy éppen hogyan nem kapcsolódunk.

Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét

Polgármesterként a fia és közeli ismerősei tulajdonában álló cégekkel kötött szerződést, a nyomozók szerint ezzel 102 millió...

Szántó Dávid korábbi sportriporter helyettes államtitkár lett

A sportért felelős államtitkárságban fog dolgozni Kálnoki Kis Attilával.

Horvátország újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb

Újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb Horvátország: a poreci Harry's Piccolo alig három hónappal megnyitása után bekerült a világ...

Közelgő határidőkre figyelmeztet a NAV

Június-július fordulója több fontos határidőt is hoz a gépjárműadó, a globális minimumadó és az új, 3 eurós vámszabály kapcsán -...

Nagy átalakításokat jelentett be Orbán Anita a külképviseleti hálózatban

A Külügyminisztérium 37 misszióvezetőt rendel haza – jelentette be Orbán Anita a Facebook-oldalán.

ByeAlex lemondta a szombati koncertjét: A testem jelzéseire muszáj odafigyelni

Az énekes a közösségi oldalán jelentette be, hogy a szombati, nyíregyházi fellépését nem tudja megtartani. Elárulta, hogy...

Ingyen próbálhatja ki több ezer budapesti az új MOL Bubit

A BKK megnyitotta az előregisztrációt az új generációs MOL Bubi rendszer tesztelésére. Az első körben ötezer, BudapestGO-bérlettel...

Lángokban áll egy mezőgazdasági épület Borsodban – kétezer bála és egy rakodógép ég

Komoly tűz ütött ki Borsodban, ahol nagy erőkkel oltják a lángokat.

Ahol a nyest a közellenség: belenéztünk a legviccesebb magyar Facebook-csoportba

A nyest az autótulajdonosok egyik legbosszantóbb, ugyanakkor legrejtélyesebb ellensége. Egyetlen éjszaka alatt képes szétrágni a motortér...

37 nagykövetet hazarendel Orbán Anita

Nagyköveteket cserél le Orbán Anita, teljesen megújul a külképviseletvezetői kar.

0

Sport

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

A foci-vb botránya miatt Budapesttel példálózik a FIFA utált elnöke

Dübörög a foci-vb, de mindenki utálja a meccs közben az ivószüneteket.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Bővül a 2030-as vb résztvevőlistája, Magyarország még sincs rajta - Szoboszlaiék vb-részvételt ígértek

Szoboszlai Dominik, de még Orbán Viktor is szereplést ígért a következő világbajnokságra.

Vb 2026: Ecuador két vállra fektette a németeket, Elefántcsontpart továbbjutott

Német vereséggel és könnyed elefántcsontparti sikerrel zárult az E-csoport.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

0
0

Bulvár

Kéri László: Magyar Péter olyat csinál a parlamentben, amire 25 éve nem volt példa

Magyar Péter parlamenti szerepéről, az alkotmányról, és a korrupciós ügyek lehetséges politikai következményeiről is beszélt a politológus.

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj ügyre

A legfőbb ügyész levele hangsúlyozta, a kormány őt nem utasíthatja.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Varázsgomba hatóanyagával kezeltek egy Alzheimer-kóros nőt – Évek után újra beszélni kezdett

A fia szerint édesanyja magától kezdeményezett beszélgetést a kísérleti kezelés után, emlékeket idézett fel, gondolatokat osztott meg, és a kommunikáció mintegy négy órán át folyamatos maradt.

Nyilvánosságra került Németh Zsanett boncolásának eredménye, kiderült, kizárható-e az idegenkezűség

Az Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó Szófiában zuhant ki a 11. emeletről.

Czunyiné Bertalan Judit nevetett felmentésén

Jelezte: úgy szüntették meg a megbízatásait, hogy már nem is volt hivatalban.

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Súlyosat üzent Orbán Viktorról Magyar Péter miniszterelnök

„A kiszivárgott irat alapján azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost az aranykonvoj ügyben!” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Faceboo

Tarr Zoltán bocsánatot kért

Az előző vezetés nevében.

blogmorzsák

A pálos rend nyomában Északkelet-Magyarországon

Sudár Annamária írása a 2026. június 3. és 5. között Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen megrendezett pálos konferenciáról

Kivételes jubileumot ünnepelt a Das WeltAuto Magyarországon

És ebben egy Volkswagen Golf Variant játszotta a főszerepet.

0