Felhős idő várható a héten, az elején esőre kell számítani
Jobbára felhős, borult idő várható a héten, de kisebb-nagyobb szakadozások lehetnek a felhőzetben. Reggelente többfelé lehet fagy és köd - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn napközben általában közepesen vagy erősen felhős idő valószínű, rövidebb-hosszabb napos időszakokkal. A felhőzet érdemi csökkenésére nyugat felől lehet számítani délutántól, de estétől ismét köd és rétegfelhőzet képződik. Számottevő csapadék nem várható és jellemzően mérsékelt marad délnyugati szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 10 fok között valószínű.
Kedden éjjel nagy területen pára, köd képződik, ez utóbbi északkeleten lehet tartósabb. Egy mediterrán ciklon hatására délnyugat, nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, emiatt egyre többfelé kell számítani esőre, de a magasabban fekvő helyeken, illetve az Alpokalján "halmazállapotot válthat" a csapadék. A délkeleti, keleti szél megélénkül, sokfelé megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +3, a legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 11 fok között valószínű.
Szerdán jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég. Kisebb-nagyobb szakadozások lehetnek a felhőtakaróban, erre inkább csak a keleti tájakon van esély. Többfelé valószínű eső, zápor, majd a csapadék északkelet, kelet felé helyeződik. Az északnyugati határszélen, illetve a hegycsúcsokon halmazállapot-váltás előfordulhat. Az északnyugati, később a délnyugati szél sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 8 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 4 és 10 fok között várható, de délkeleten ennél pár fokkal melegebb is lehet.
Csütörtökön változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel, napközben már csak helyenként lehet kisebb eső, zápor, a hegycsúcsokon esetleg hózápor. A nyugatias szél időnként megélénkül, a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +5, a legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között várható.
Pénteken gyengén felhős idő várható, a reggeli órákban előfordulhatnak párás, ködös körzetek. Csapadék nem valószínű, mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -3 és +3, a legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 11 fok között valószínű.
Szombaton reggel többfelé várható köd, napközben közepesen vagy erősen felhős idő a legvalószínűbb, helyenként lehet kisebb eső, zápor. Az északias szél jobbára mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet -4 és +2, a maximum-hőmérséklet 5 és 9 fok között alakul.
Vasárnap erősen felhős idő a legvalószínűbb, számottevő csapadék nem várható. Az északias szél mérsékelt marad, a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -3 és +3, a legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 8 fok között alakul.
hírek innen, onnan
Előre temeti a csapatát az NB II-es csapat elnöke: "A bennmaradáshoz is bravúros teljesítményre lesz szükség..."
Nagy Sándort nem kábítják el az edzőmeccseken elért jó eredmények.
Feljelentést tettek az osztrák kőbányák az azbesztüggyel kapcsolatos kiszivárgott jelentések miatt
A cégek szerint jogtalanul juthattak a sajtóhoz és civilekhez az őket érintő jelentések.
Meghalt a francia modellügynök, aki fiatal nőket közvetített Jeffrey Epsteinnek
A halál okát vizsgálják.
Gundel Takács Gábor az MTVA-ról: „A mai napig sajnálom, hogy így kellett eljönnöm”
Gundel Takács Gábor elmondta, miért távozott a köztévéből.
A háttérben is verseny zajlik: így megy a logisztika a Forma-1 világában
Hétvégén rajtol a Forma-1 a Hungaroringen, ahol a Portfolio kollégái is beleshettek a színfalak mögé. A DHL meghívására bejártuk a...
Romlott lehet ez a vegán termék: nehogy egyél belőle, visszahívták
Visszahívta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a Bert C'Mon Bert camembert jellegű készítményt érzékszervi eltérés miatt.
Jöhet az extra pénz a nyugdíjasoknak: mutatjuk, mire számíthatnak még idén
Több olyan intézkedés is szóba került, amely 2026 második felében kedvező változást hozhat a nyugdíjasok számára.
Holtan találták a királyi család tagját egy londoni luxusszállodában
Egy takarító talált rá a 29 éves herceg holttestére.
Marco Rubio: Irán eljátszotta a bizalmat, nincs többé megállapodás
Érvényét vesztette az Egyesült Államok és Irán közti szándéknyilatkozat, a megállapodás nem létezik többé – jelentette ki Marco...
Elfogadták az oroszok elleni EU-s szankciócsomagot
Azzal a feltétellel, hogy Görögország továbbra is szállíthat orosz gázt az unió határain kívüli országokba.
Oroszország előre megy, nem hátra: utcai telefonokat szerelnek fel a Krímben
Az ukrán támadások alatt zavarják a mobilos kommunikációt, így az utcai telefonokon lehet majd segítséget hívni.
Péntektől vasárnapig lezárják a Soroksári utat a Rákóczi híd alatt
Felújítás miatt.
Sport
Szoboszlai lemondott a titkos záradékról, a Liverpool bukhatja csapatkapitányát
A liverpooli klub egyelőre nem kért több felelősséget a magyar válogatott sztárjától, erről Szoboszlai menedzsere számolt be.
„Elvették” a vb-döntő Aranylabdáját, a világszervezet inkább Messinek adta a díjat
A FIFA szerint a világbajnok spanyolok középpályása, Rodri volt a torna legjobbja. Hibáztak volna?
Eldőlt a magyar válogatott csodagyerek jövője: reméljük, nem Dzsudzsák Balázs adott tanácsot a döntéshez
Kovács Bendegúz visszautasította a Chelsea és a Juventus ajánlatát, és hosszabbít az AZ Alkmaarnál. Így hozott okosabb döntést karrierjében, mint anno Dzsudzsák Balázs.
Az argentinok máris elengedték Messit, egyetlen emberhez ragaszkodnak csak a vb-döntős vereség után
Hiába a remények, hogy Lionel Messi ott lesz a világbajnokságok 100. születésnapján.
Kiszivárgott: az FC Barcelona órákon belül leigazol egy világsztárt
Az El Chiringuito osztott meg részleteket arról, hogy ki lesz Robert Lewandowski utódja.
Tárt karokkal várják a világsztár leigazolását a Real Madrid játékosai
Óriási húzás lenne a megszerzése.
Cristiano Ronaldo mosolyog: újabb csillagot igazol mellé az Al-Naszr
Ott volt a világbajnokságon is.
Kálnoki-Kiss Attila: Masszívan túlárazottak lehettek a korábbi világversenyek végső költségvetései
A sportállamtitkár kinevezése óta áttekintette az elmúlt évek nagy sporteseményeinek szerződéseit.
100 százalék a klubváltás, megnyílt a világsztár útja az FC Barcelonához
Fabrizio Romano erősítette meg a hírt.
Népmozgalom indult a vébédöntő újrajátszásáért a vélelmezett bírói csalások miatt
Már 65 000 aláírásnál tart a petíció.
Kós Hubert Milák Kristófról: Szomorú, hogy csak magára gondol és nem a csapatra
Interjút adott a 23 éves úszóklasszis.
Sztárcsapatok figyelik a magyar labdarúgó-válogatott játékosát
Úgy tűnik, eldöntötte, hol folytatja.
Bulvár
„Apám bejött a szobámba, és tett velem ezt-azt” – a Billog Burger tulajdonosát szívszorító, borzalmas történetekkel keresik fel
Egy bántalmazott lány történetével kezdődött, majd hónapokon át érkeztek hozzá a megrázó vallomások. Szilágyi László, a Billog Burger tulajdonosa arról ír, mit jelent meghallgatni azokat, akik sokszor évtizedek
EY: visszatérhet a NAV egyik legerősebb fegyvere, új korszak kezdődhet az adóellenőrzésekben
A kormány által jelzett adóellenőrzési szigorítások és a NAV egyre fejlettebb adatvezérelt kockázatelemzési rendszerei alapján reális lehetőségként merül fel a 2016 előtti típusú vagyonosodási vizsgálatok vis
Ennyi nyugdíjra számíthatsz, ha 40 évig átlagbért kerestél
A ledolgozott évek száma és a korábbi kereset alapvetően meghatározza, mekkora ellátásra lehet számítani nyugdíjasként. Aki negyven éven át bejelentett munkaviszonyban, végig átlagbérért dolgozott, jelenleg 389 4
Kifutott a megérkezett csomagért a 3 éves kislány: Pár perccel később már az intenzív osztályon küzdöttek az életéért
Izgatottan szaladt ki a kertbe a hároméves kislány a neki érkezett csomagért, ám a felhőtlen öröm pillanatok alatt felfoghatatlan drámába fordult.
Brutális földrengés rázta meg Kaliforniát – rengeteg sérült, nagy károk
Erős földrengés rázta meg Észak-Kaliforniát, amikor egy 5,6-os erősségű rengés pattant ki a Mendocino megyei térségben. A Brutális földrengés rázta meg Kaliforniát – rengeteg sérült, nagy károk bejegyzés el
Az Orbán-kormány eltörölte a NAV legerősebb fegyverét a Tisza visszahozza
A NAV egyik legerősebb fegyvere térhet vissza: újra jöhetnek a vagyonosodási vizsgálatok.
Vége egy korszaknak: három tévécsatorna búcsúzik
A német közszolgálati televíziózás jelentős átalakulás előtt áll: az ARD és a ZDF bejelentette, hogy 2026. december 31-ével megszünteti három lineáris televíziós csatornáját, a tagesschau24, a ONE és az ARD al
A fideszes képviselők nem hallgatták meg Varga Mihály jegybankelnök beszámolóját
Varga Mihály szerint az MNB visszatért klasszikus jegybanki feladataihoz, az infláció 2025 végére 3,3 százalékra csökkent, miközben a devizatartalék rekordszintre, 61 milliárd euró fölé emelkedett.
47 fokos hőséggel robbanhat be az újabb hőkupola: szaharai levegő éri el Európát
Hőkupola formálódik Délnyugat-Európa fölött, és az enyhébb időt hozó hidegfront után rövidesen hazánkban is visszatérhet a hőség.
Németh Balázs: Egy kopott használtautó áránál nem lehetett több Orbán Viktor amerikai utazása
Szánalmas bohócnak nevezte a Telex összes újságíróját a fideszes képviselő.
A Lockheed Martin dróngyilkos fegyvere háborúkat dönthet el
Bemutattak egy mikrohullámú csapásra képes rendszert, amely egyszerre több tucat támadó eszközt hatástalanít. Ez a hadiipar álma, főleg mert olcsó és újrahasználható.
Elszabadul az pokol napközben: Kiadták a sárga riasztást, komoly vihar közelít
Nyugodt, napsütéses idővel indul a nap, ám északnyugat felől hirtelen lecsap a viharos időjárás az egész országban.
blogmorzsák
Puha dallamok, finom repedések
A bristoli Tara Clerkin Trio második lemezén a triphop öröksége csak kiindulópont.
Ortega országa
Nicaraguában többet soha nem lesz választás, legalábbis Ortega reményei szerint.
A sértett és a „kiegészítő pótmagánvád”
Szakmai műhely a magyar büntetőjog antikorrupciós eszköztárának aktuális helyzetéről.
Robin Beck interjú
“Ezzel az albummal kapcsolatban az volt a legfontosabb, hogy egyáltalán elkészült”

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat
- Két hétvégén is változik a vonatok közlekedési rendje


