Ezt olvasta már?


A Pax et Bonum nyerte a Kodály Zoltán kórusversenyt

A Pax et Bonum Kamarakórus nyerte a Kodály Zoltán Magyar Kórusverseny nagydíját.

A magyar kórusok országos minősítő rendszerének legmagasabb szintű versenyét kilencedik alkalommal rendezték meg. November 17-től 20-ig tizenegy kategóriában 31 énekkar, összesen 1436 kórusénekes lépett dobogóra a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium nagytermében - közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.

A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége - KÓTA által megszervezett megmérettetés tiszteletbeli elnöke Kodály Zoltánné Péczely Sarolta, védnöke Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár volt.

A háromnapos programot a vasárnap délutáni nagydíjverseny és a díjkiosztó zárta. A verseny kategóriáit a kórusok összetétele, létszáma és életkora szerint alakította ki a KÓTA Művészeti Bizottsága, nemzetközi normák szerint. Ezen belül a versenyen az együtteseknek lehetőségük volt a kötelező mű nélküli vagy kötelező művel nehezített kategóriában indulni.

A kötelező műveket a magyar kórusirodalom gyöngyszemeiből válogatta a művészeti bizottság, köztük a közelmúlt eltávozott nagy mestereivel, illetve ma is aktívan alkotó zeneszerzők műveivel minden korosztályból. A fellépőket egymást váltva két, egyenként öttagú zsűri pontozta, mindegyikben ismert szakemberekkel: zeneszerzők és gyakorló karnagyok kaptak felkérést a munkára Magyarországról és határon túlról egyaránt.

A zsűri a műsor összeállítása, a kórushangzás, a művészi kifejezés, az intonáció, a kottahűség és a stílushűség alapján alakította pontjait. A nagydíjért az Amadeus Kórus - Budapest (karnagy: Réger Monika), a Bartók Béla Leánykar - Pécs (Rózsa Bernadett), a Bartók Béla Nőikar - Szeged (karnagy: Valkai Dávid), az Óbudai Árpád Gimnázium Nagykórus - Budapest (karnagy: Kúnné Kocsis Erzsébet), a Pax et Bonum Kamarakórus - Budapest (karnagy: Kiss Boldizsár), valamint a Sol Oriens - Debrecen (karnagy: Mike Ádám) szállhatott versenybe. Az 2022-es nagydíjat a Pax et Bonum Kamarakórus nyerte, a versenyzők az arany, ezüst vagy bronz diplomán kívül különdíjakban részesültek, például a kortárs vagy éppen az egyházi művek kiváló előadásáért. Kiemelkedő versenyteljesítményért koncertmeghívásra is érkezett felajánlás. A két karnagyi különdíjat Igaliné Büttner Hedvig és Réger Monika nyerte.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

A spanyolok Ausztria legyőzésével nyolcaddöntősök

Hétfőn - közép-európai idő szerint - 21 órától a portugál-horvát párharc győztesével játszanak a dallasi nyolcaddöntőben.

Spanyolország 3-0-ra búcsúztatta Ausztriát a vb-n

Spanyolország 3-0-ra győzte le Ausztriát a világbajnokság 32 közötti mérkőzésén, Yamal, Porro és Oyarzabal is betalált.

Hatalmas bajba kerülhetnek az egykori fideszes oligarchák, Ligeti Miklós ebben a formabontó tervezetben vázolta fel a lopott vagyonok azonnali és teljes körű elkobzását

Ligeti Miklós a Magyar Közöny Podcast legújabb adásában részletesen elemezte az előző rendszer utáni büntetőjogi...

Nulla izgalom után a spanyolok is ott vannak a 16 között a vb-n

Spanyolország továbbjutása egy pillanatig sem volt veszélyben Ausztria ellen.

Foci vb: Spanyolország 3:0-ra nyert Ausztria ellen

Nagyszerű mérkőzésen megérdemelten győzött Spanyolország Pedro Porro egy, és Mikel Oyarzabal két góljával Ausztria ellen.

Egy 16 éves sorozatot megszakított, egy négy meccse tartót folytatott Spanyolország, és bemasírozott a legjobb 16 közé

A spanyolok eddigi legjobb teljesítményüket az eddigi legfontosabb meccsükre tartogatták.

Mától többet fizethetnek: lejárt a moratórium, több szolgáltatás is drágul

Július 1-jével fontos változás lépett életbe a hazai bankszektorban: lejárt az a moratórium, amelynek köszönhetően a pénzintézetek...

Oyarzabal döntött - Spanyolország várja következő ellenfelét a vb-n

A spanyolok csatára, Mikel Oyarzabal duplázott, Unai Simon eddig még gólt sem kapott a vb-n.

0

Sport

Komoly balhé alakult ki a szenegáli válogatott körül a kiesés után

Nem a legelegánsabb megnyilvánulás egy kisesés után.

Durván megütötték a foci-vb magyar sztárját, London helyett Madridba várják a kiesés után

Gyökeres Viktorra nem vár unalmas nyár a foci-vb-s kiesésük után, de az Arsenal makacskodik.

Jön a kieséses szakasz rangadója és a spanyolok is pályán – Itt a foci-vb mai programja

Tovább folytatódik a futball-világbajnokság. Mutatjuk a mai programot.

Itt a foci-vb legnagyobb fordítása: Belgium egy gyakorlatilag elveszített meccsen jutott tovább

Belgium a vb legfordulatosabb meccse után ment tovább a 16 közé.

Szoboszlai utódját találta meg a Liverpool, vb-hős érkezik Lipcséből

Meglepő átigazolásra kerülhet sor a napokban, a Liverpool mindent megadna az új edzőnek.

A kiesés utáni sajtótájékoztatón tudta meg szövetségi kapitány, hogy elhunyt az apja

A csapatáról beszélt, amikor félbeszakították a sajtótájékoztatót.

Meggyőzte a stábot: magyar játékossal erősödik a Ferencváros

Lisztes Krisztián megtartása után egy másik hazai fiatalra is számítanak.

0
0

Bulvár

Magyar Pétert a saját államtitkára buktatta le, egyre nagyobb a vita a génmódosított élelmiszerek körül

Mi kerülhet a boltok polcaira? Magyar Péter GMO-ügyének komoly következményei lehetnek.

„Ez a Tisza saját embereinek is szóló kőkemény üzenet” – Sulyok Tamás eltávolítása lavinát indított el

Áder János szerint egy hideg polgárháborús időszak és egy „orwelli világ” felé sodródhat az ország a Sulyok Tamás leváltását célzó alkotmánymódosítás miatt.

„Vissza kell fizetnie.” – Szijjártó Péterről Súlyos ítéletet mondtak a repülésrajongása miatt a magyarok

Velkey György rávilágított arra, hogy a volt külügyminiszter a 2000 forintos vonatjegy helyett 18 millióért repülgetett.

Agyba-főbe verték a Magyar Televízió legendás műsorának sztárját: kitálalt a Nulladik Típusú Találkozások szakértője

A Nulladik Típusú Találkozások című műsorának szakértőjét több alkalommal is bántalmazták.

Most derült ki ez a nagyon megdöbbentő trükk az Orbán-kormányról – Tízezreket érint

Csaknem tízezer felhasználót tiltottak le vagy korlátoztak korábban a Magyarország Kormánya Facebook-oldalán – közölte a Tisza-kormány kommunikációs stábja. Azt írták, 13 percig tart végiggörgetni azoknak a lis

Telex: Magyar Péter kijelentése ellenére több új miniszter mégis kiutalta a fideszes államtitkárok 6 havi végkielégítését

A Külügyminisztérium és a Gazdasági és Energetikai Minisztérium is megkezdte a távozó fideszes államtitkárok hathavi juttatásának kifizetését. A lépés ellentétes a miniszterelnök korábbi kijelentésével, aki a

Dráma Nyíregyházán: a sportpályán erőszakolta meg a 7 éves kislányt

Döbbenetes bűncselekmény rázta meg Nyíregyházát.

0